Nie będzie nowych strategii dla Puszczy Białowieskiej

Ministerstwo Środowiska, na zamieszczone przez NIK wyniki kontroli Puszczy Białowieskiej, odpowiedziało, że opracowywanie nowych strategii nie jest konieczne.

Przypomnijmy, Narodowa Izba Kontroli wnioskowała do ministerstwa o opracowanie strategii, w której wzięliby udział leśnicy, ekolodzy i naukowcy. Dokument ten miałby bazować na założeniach ochrony sieci Natura 2000.

puszcza białowieska wikipedia

W komunikacie opublikowanym przez Ministerstwo Środowiska, dla Polskiej Agencji Prasowej, czytamy, że nie jest konieczne, aby powstawała nowa strategia czy zmiany w tej istniejącej. Rzecznik ministerstwa przypomina, że obecnie realizowana polityka gospodarowania Puszczy Białowieskiej jest wynikiem kompromisu pomiędzy postulatami wypływającymi od wszystkich zainteresowanych środowisk.

Ocena Puszczy jest jednak pozytywna. Dwa z trzech nadleśnictw otrzymały najwyższą ocenę z możliwych. Nadleśnictwa wypełniały wytyczne dyrektora generalnego Lasów Państwowych, a Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych skutecznie nadzorowała realizację planów o strategicznym oddziaływaniu na środowisko.

Źródło: Gazeta Współczesna

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...