Niska frekwencja w miastach – dlaczego nie chodzimy na wybory?

Ostanie wybory były najdroższe od roku 1989, kosztowały prawie 300 mln zł. Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła dane, z których wynika, że frekwencja nie przekroczyła 50%. Czy natłok ulotek może zniechęcić do chodzenia na wybory?

W naszym województwie zarejestrowanych było 200 komitetów wyborczych a o miejsca we władzach walczyło 2000 kandydatów, o których niczego nie można  było się dowiedzieć to rodzi poważny chaos informacyjny – zauważa dr Robert Suwaj z Wydziały Prawa Uniwersytetu w Białymstoku w Radio Białystok.

Prawie pół miliona złotych otrzymała firma z Łodzi za program utworzony specjalnie dla PKW, który miał pomóc „przerobić” dane z komitetów wyborczych i podać jak najszybciej wyniki. Okazuje się, że w Hajnówce nadal tylko  z sondaży wiemy jedynie, że kandydatem na burmistrza głosowała większość. Na oficjalne wyniki PKW karze nam czekać nawet do środy wieczór.

Ostatnie  informacje jakie dopływają do mediów z Państwowej Komisji Wyborczej pozwalają nam wierzyć, że system komputerowy już działa. Niestety ale kiedy pytano ponownie PKW  o termin, kiedy poznamy ostateczne wyniki wyborów 2014 to PKW nabiera wody w usta.

Pozostaje nam jeszcze przeczekać te kilka może kilkanaście godzin, uzbroić się w cierpliwość i mieść nadzieję, że to właśnie kandydaci na, których oddaliśmy głos, zostali wybrani do władz.

wybory-samorzadowe-200

 

 

 

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...