Nowe formy resocjalizacji skazanych w hajnowskim areszcie

Areszt Śledczy w Hajnówce rozpoczął realizacje szkoleń z zakresu ekologii oraz dogoterapii.

Zajęcia „Zagospodarowanie Terenów Zielonych” będą trwały w okresie maj – czerwiec, szkolenie obejmuje: zagospodarowanie terenów zielonych, zajęcia kompetencyjne z zakresu aktywizacji zawodowej, zajęć kompetencyjnych z zakresu ekologii, zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień oraz zajęć z zakresu przeciwdziałania przemocy.

W szkoleniu uczestniczy dwunastu osadzonych. Zajęcia teoretyczne prowadzone są w formie wykładów, paneli dyskusyjnych oraz prezentacji multimedialnych, praktyczne odbywają się na terenie zakładu, obejmujące prace w zakresie przygotowania terenów pod sadzenie, sadzenie drzew i krzewów oraz ich pielęgnacja.

Ważnym aspektem szkolenia jest zwiększenie kompetencji osadzonych, ułatwienie powrotu na otwarty rynek pracy i zwiększenie świadomości ekologicznej.

W trakcie realizacji jest III edycja szkolenia z zakresu dogoterapii, w której uczestniczy sześciu skazanych. Zajęcia są przeprowadzone w okresie kwiecień – lipiec. Uczestnicy projektu biorą udział w wykładach, panelach dyskusyjnych, prezentacjach multimedialnych oraz pokazach filmów instruktażowych.

Praktyczna część, obejmuje prace indywidualną na linii przewodnik pies, trening grupowy, socjalizację oraz pielęgnację psa.

areszt-hajnowka-22

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...