Nowy, ogólnodostępny alkomat w komendzie

Nowy, ogólnodostępny i samoobsługowy alkomat razem z usntnikami, z którego każdy będzie mógł skorzystać bez angażowania policjantów został zainstalowany w Komendzie Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim.

Alkomat wraz z kompletem 1000 sztuk ustników przekazała dzisiaj Komendantowi Powiatowemu Policji – Wójt Gminy Bielsk Podlaski. Nowe urządzenie wartości niemal 2000 złotych zainstalowane zostało w poczekalni komendy przy stanowisku oficera dyżurnego.

Każda osoba, która nie jest pewna swojego stanu trzeźwości, może przyjść do komendy i zbadać się za pomocą nowego urządzenia, bez angażowania mundurowych. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta. Trzeba wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, umieścić w otworze urządzenia, nacisnąć przycisk z prawej strony alkomatu i postępować dalej zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Wynik pojawi się na wyświetlaczu.

Policja przypomina, że jeśli kierowcy mają jakiekolwiek wątpliwości, co do swojego stanu trzeźwości, niech nie wsiadają za kierownicę. Niedopuszczalną jest również sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, przyjeżdża na badanie kierując pojazdem.

Wspólne działania Policji i gminy Bielsk Podlaski skierowane są na przeciwdziałanie alkoholizmowi, a co za tym idzie również na eliminowanie niebezpiecznych zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących.

bielsk-1

bielsk-2źródło: KPP w Bielsku Podlaskim

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Bielsk Podlaski

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...