Obchody dnia honorowego krwiodawstwa w hajnowskich szkołach

W hajnowskim powiecie uczczono obchody dnia honorowego krwiodawstwa w szkołach. Odbyły się spotkania przedstawicieli władz powiatu z młodzieżą oddającą krew – 12.12. br. w Zespole Szkół Zawodowych oraz 15.12. w Liceum Ogólnokształcącym z DNJB.

Z uwagi na godną pochwały postawę młodych dawców Starostwo Powiatowe w Hajnówce ufundowało zestawy upominkowe, łącznie 78 – dla 55 osób z ZSZ oraz 23  z LO z DNJB.

Podczas każdego ze spotkań Kierownik Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wyraził podziw dla postawy młodych ludzi oraz zachęcał do wzięcia udziału w akcji przyczyniającej się do ratowania osób chorych na białaczkę.

Każdy z nas może pomóc – wystarczy wypełnić deklaracji o wpis do rejestru potencjalnych niespokrewnionych dawców szpiku i krwi pępowinowej, a być może w przyszłości nasz szpik uratuje komuś życie. Uczniowie zainteresowali się tematem, podczas rozmowy padło wiele pytań dotyczących sposobu pobrania szpiku oraz miejsca, w którym można wypełnić deklarację.

Punkt obsługi krwiodawstwa w Hajnówce zanotował 4000 tys. poboru krwi. To 1800 litrów krwi czyli prawie dwie tony. Cieszy fakt, że udział w tym imponującym wyniku udział miała młodzież z terenu powiatu hajnowskiego. Dzięki ich poświęceniu lekarze mogą ratować życie setkom pacjentów.

hajnowka-krwiodawstwo

Źródło: Urząd Gminy Hajnówka

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...