O ochronie żubra w Polsce północno – wschodniej. Seminarium w Białowieży

W piątek, 16 maja o 10:00 w Białowieży odbędzie się konferencja podsumowująca projekt „Ochrona in situ żubra w Polsce – część północno – wschodnia”.

Seminarium ma składać się z dwóch części referatowych i części terenowej. Podczas konferencji omówione zostaną ogólne założenia i efekty działań w ramach projektu nie tylko w Puszczy Białowieskiej, ale i w Puszczy Knyszyńskiej i Puszczy Boreckiej. Na spotkaniach podjęte zostaną również kwestie zakresu i wyniku monitoringu rozmieszczenia genetycznego oraz zdrowotnego. Podsumowane zostaną również zrealizowane działania oraz omówione plany na przyszłość.

Po częściach referatowych odbędzie się również część terenowa. Zaplanowano wyjazd autokarami na teren Puszczy Białowieskiej w miejsce realizacji inwestycji i zadań dofinansowanych z projektu.

Seminarium zakończy uroczysta kolacja.

Projekt „Ochrona In situ żubra w Polsce” realizowany był od maja 2011 roku do końca 2013 roku. Głównym celem działań było zapewnienie trwałości populacji żubra w północno – wschodniej Polsce. Wśród zrealizowanych działań wymienić należy budowę oczek wodnych, wodo poi, odtwarzanie łąk i ich koszenie, zakładanie sadów owocowych, kontraktację siana, budowę brogów, grodzenie upraw, prowadzenie monitoringów, opiekę weterynaryjną stad oraz przebudowę i remont obiektów hodowlanych w Białowieskim Parku Narodowym.

Całkowity koszt projektu to ponad 12,6 mln złotych. 85 % zostało dofinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pozostałe 15 % zostało współfinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: portal projektu in situ

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: , , , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...