Odkrywamy uroki powiatu hajnowskiego. Część I – PTTK Białowieża

Rozpoczynamy cykl artykułów promujących aktywny wypoczynek w powiecie hajnowskim. Będziemy opisywać atrakcje i oferty turystyczne przygotowane z myślą o turystach z każdego zakątku Polski. Także ci lokalni będą mogli znaleźć coś dla siebie.

W pierwszej części naszej wakacyjnej serii, prezentujemy ofertę PTTK Oddział im. J.J. Karpińskiego w Białowieży, z siedzibą przy ulicy Kolejowej 17.

PTTK przygotowało specjalną ofertę spotkań z przyrodą na wiosnę – lato 2014. Turyści, którzy chcieliby zobaczyć więcej, mogą wziąć w przyrodniczych wędrówkach:

  • Oko w oko z żubrem – wędrówka przeznaczona jest dla grup zamkniętych, indywidualnych, jak i liczących maksymalnie 6 osób. Wyeciczka trwa około 6 godzin. Jej uczestnicy, w zależności od warunków, mają przejść od kilku do kilkunastu kilometrów. Wędrówka rozpoczyna się około godziny przed wschodem słońca. Należy mieć ze sobą dobre buty trekkingowi, wygodne ubranie, kurtkę przeciwdeszczową, prowiant, lornetki i aparaty fotograficzne oraz środki od komarów i kleszczy. Koszt wyprawy: 258 zł (grupa)
  • Poranek w Puszczy – ptaki o świcie. Wycieczka piesza dla koneserów przyrody do miejsc niedostępnych, bez opieki przewodnika Rezerwatu Ścisłego. Czas trwania: 3 godziny, długość trasy 7 km. Wyjście o wschodzie słońca. Warto zabrać ze sobą cieplejsze ubranie i lornetki. Grupa może liczyć maksymalnie 10 osób. Podczas wędrówki istnieje duża szansa spotkania rzadkich gatunków ptaków. Koszt wyprawy 129 zł (grupa). Koszt dodatkowy to bilet wstępu do Rezerwatu Ścisłego (3 zł – ulgowy, 6 zł – normalny).
  • Puszcza nieznana rowerem – z dala od utartych szlaków. „Śladami profesor Simony Kossak”. To 4-godzinna wycieczka rowerowa trasą długości około 15 km. Maksymalna liczebność grupy to 10 osób. Trasa o średnim poziomie trudności, odpowiednia już dla dzieci 7-8-letnich. Warto zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i prowiant z napojami.Wyjazd o 9:30. Koszt 172 zł (grupa).
  • Rodzinne wędrowanie z dziećmi. W poszukiwaniu tropów zwierząt – to wycieczka edukacyjna przeznaczona dla rodzin z dziećmi. Bez opieki przewodnika Rezerwatu Ścisłego. Czas trwania około 3 godzin, trasa i przewodnik są dostosowane do wieku dzieci. Długość trasy to maksymalnie 4 km, a ilość osób w grupie nie może przekroczyć 13 osób. Wyjścia o 9:45. Koszt wycieczki 129 zł (grupa). Koszt dodatkowy to zakup biletu do Rezerwatu Ścisłego (3 zł – ulgowy, 6 zł – normalny).
  • Rezerwat Ścisły – najcenniejszy las Europy. „Królestwo czosnku niedźwiedziego” – to wycieczka piesza do najbardziej znanego na świecie fragmentu Puszczy Białowieskiej. Czas trwania 3 godziny, długość trasy – 7 km. Grupy mogą liczyć maksymalnie 13 osób. Podczas wędrówki poznajemy historię Białowieży i czasów carskich, mozaikę kulturową i religijną oraz świat przyrody z uwzględnieniem świata roślin, zwierząt i grzybów. Wyprawy rozpoczynają się codziennie o 9:00, istnieje jednak możliwość zapisu na inne godziny. Najwcześciej grupy wychodzą pół godziny przed wschodem słońca, najpóźniej – trzy godziny przed jego zachodem. Koszt wyprawy 129 zł (grupa). Dodatkowo trzeba doliczyć koszty biletów wstępu do Rezerwatu Ścisłego (3 zł – ulgowy, 6 zł – normalny).
  • Puszcza nocą. Jak tu cicho o zmierzchu? – to wycieczka piesza do Puszczy Białowieskiej na spotkanie z naturą. Wbrew pozorom życie w Puszczy nie jest takie ciche. Można spotkać sowy i nietoperze, ale i większe zwierzęta potrafią być bardziej aktywne w nocy niż w ciągu dnia. Wyprawa trwa 3 godziny, grupy mogą liczyć maksymalnie 10 osób. Warto zabrać ze sobą latarki. Wyjście na godzinę przed zachodem słońca. Koszt wyprawy – 129 zł (grupa).

PTTK w Białowieży zaprasza również na przejazdy licencjonowanymi bryczkami. Niektóre z propozycji wypraw można zrealizować właśnie w ten sposób. Tutaj należy skontaktować się z biurem. Wszelkie rezerwacji i pytania, należy kierować pod numer telefonu 85 681 22 95 lub 85 681 26 24 (w godzinach pracy biura) lub 532 692 611 (w godzinach 18:00 -21:00).

Polecamy wszystkim aktywny wypoczynek właśnie w rejonie Puszczy Białowieskiej. To miejsce wyjątkowe nie tylko na skalę Polski, ale i Europy.

pttk białowieża

O kolejnych pomysłach na ciekawy i aktywny wypoczynek, będziemy pisać w następnych częściach naszego cyklu. Jeśli mają Państwo swoje sprawdzone sposoby na odpoczynek i ciekawe miejsca, godne polecenia innym, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją. Chętnie i my je poznamy i podzielimy się nimi z Czytelnikami.

Źródło: portal PTTK Białowieża

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: , , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...