Pierwszy religijny quest w Polsce powstaje właśnie w Hajnówce

Questing, nazywany inaczej wyprawą odkrywców, to edukacyjna gra terenowa prezentująca dziedzictwo kulturowe, przyrodnicze i historyczne danego miejsca. W działaniach podejmowanych przez propagatorów questingu ważne jest, by oddać specyfikę danego miejsca.

9 maja w Soborze Św. Trójcy w Hajnówce odbyły się warsztaty z questingu. To pierwsze takie warsztaty religijne w Polsce. Inicjatorem spotkania było Małe Bractwo Prawosławne działające w Hajnówce, a pomysłodawczynią Ewa Keczyńska – Moroz. W zajęciach wziął udział również ks. Mariusz Jurczuk.

Podczas spotkania poruszano tematykę, która dla mieszkańców spoza województwa podlaskiego jest bardzo mało znana. W queście z należytym szacunkiem i powagą znajdą się odpowiedzi na pytania dotyczące najważniejszych wyznaczników prawosławia. Już niedługo turyści odwiedzający Hajnówkę będą mogli się dowiedzieć dlaczego krzyż prawosławny ma ukośne ramię, dlaczego w cerkiewnym budownictwie występują kopuły oraz co to jest ikonostas i ikona.

Warsztaty w Hajnówce poprowadziła Karolina Likhtarovich, trener questingu. Zdjęcia autorstwa pani Karoliny przedstawiamy poniżej.

DSC_0071DSC_0073DSC_0066DSC_0064DSC_0060DSC_0058

Informacje dzięki uprzejmości pani Karoliny Likhtarovich, trenera questingu

Program Questing – Wyprawy Odkrywców (www.questy.com.pl)

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: , , , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...