Pili piwo w Narwi a teraz posiedzą półtora roku

W roku 2012 w piękną sierpniową noc czworo młodych ludzi popijało browarek w parku w Narwi. Traf chciał, że zainteresowali się tym policjanci, którzy postanowili ich wylegitymować.

Funkcjonariusze gdy podeszli bliżej zorientowali się, ze są to pseudokibice Jagiellonii i bardzo grzecznie poprosili ich o dokumenty. Niestety kibice nie dali się wylegitymować a w dodatku rzucali w policjantów butelkami, kamieniami i koszem na śmieci. Mundurowi nie pozostali dłużni i użyli broni palnej z której oddali siedem strzałów oraz gazu pieprzowego po czym zatrzymali rozjuszonych kibiców.

Sprawa trafiła do sądu gdzie dwaj pseudokibice zostali skazani na półtora roku więzienia, jeden na rok i osiem miesięcy a czwarty dostał wyrok w zawieszeniu. Wszyscy odwołali się od wyroku i sprawa trafiła do Sądu Okręgowego.

Sąd Okręgowy w Białymstoku nie miał wątpliwości kto zaatakował funkcjonariuszy i utrzymał wyroki sądu pierwszej instancji pomimo tłumaczenia oskarżonych pseudokibiców, że w parku było więcej osób a w nocy policjanci nie mogliby ich rozpoznać.

Dodatkowo wszyscy skazani muszą solidarnie zapłacić pokrzywdzonym policjantom 10 tys. zł zadośćuczynienia.

źródło: poranny.pl 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Narew

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...