Pisanki z regionu grodzieńskiego – w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce oraz Centrum Kulturalne Białorusi i Grodzieński Dom Kultury są organizatorami wystawy, kiermaszu i warsztatów pisanek z regionu grodzieńskiego.

Odwiedzając Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce będzie można obejrzeć prace artystów, poznać historię oraz tradycje wyrobu pisanek. Dodatkowo będzie można również wziąć udział w warsztatach tworzenia pisanek. W zajęciach praktycznych mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli.

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej będzie gościł Tamarę i Eugeniusza Bludova oraz Marynę Jaremczyk. Spotkanie rozpocznie się w piątek, 11 kwietnia, o 15:00 w sali kinowo-widowiskowej Muzeum.

Tamara i Eugeniusz Bludova są znanymi artystami w całej Białorusi. Tamara Bludova jest mistrzem słomoplecenia oraz tkactwa, Eugeniusz Bludovy zaś – specjalistą w rzeźnie w drewnie i wikliniarstwie. W 1998 roku otrzymali nagrodę w dziedzinie kultury i sztuki „za wybitne osiągnięcia w rozwoju sztuki ludowej”. Wielokrotnie nagradzani byli również na konkursach wojewódzkich, i krajowych. Rodzina Bludova miała zaszczyt reprezentować sztukę ludową Białorusi w Polsce, Litwie, we Francji. Ich prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Australii, Niemiec, Ukrainie i Rosji.

Maryna Jaremczyk jest zaś wirtuozem w tworzeniu słomianych dekoracji. Oprócz pisanek tworzy kompozycje artystyczne. Jej prace wzbudzają zachwyt i cieszą się ogromnym zainteresowaniem na wystawach w kraju i za granicą. Artystka jest członkinią Związku Artystów Ludowych.

warsztaty i kiermasz pisanek w muzeum i ośrodku kultury białoruskiej

Źródło: portal Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...