Plany zmian w resorcie rolnictwa. Z korzyścią dla rolników – przetwórców

Na konferencji w Lublinie, 3 lipca, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Marek Sawicki zapowiedział, że resort zamierza umożliwić rolnikom samodzielne przetwarzanie i bezpośrednią sprzedaż wyrobów.

Plany resortu rolnictwa są takie, by już w przyszłym roku można było wprowadzić w Polsce wspólnie tworzone przez rolników sklepiki. Tam mogliby oni sprzedawać detalicznie swoje wyroby i nie musieliby poddawać ich dodatkowym wymogom weterynaryjno-sanitarnym.

mięsny freepik

Najprawdopodobniej nie będzie potrzebna odpowiednia ustawa i wystarczają jedynie rozporządzenia.

Podczas konferencji prasowej podczas posiedzenia Konwentu Marszałków Województw Rzeczpospolitej Polskiej, minister rolnictwa wrócił się do samorządowców z prośbą, by wspierali przy wykorzystaniu środków unijnych zakup przewoźnych ubojni. Te mogą być przydatne małym gospodarstwom.

Nieprzypadkowo właśnie podczas Konwentu poruszono temat przetwórstwa produktów rolniczych. Jednym z głównych tematów spotkania był rozwój przedsiębiorczości na terenach wiejskich. Planowane rozwiązanie wpłynie na zwiększenie dochodów niewielkich gospodarstw oraz na tworzenie nowych miejsc pracy.

W resorcie rolnictwa trwa właśnie przegląd uregulowań dotyczących przetwórstwa i handlu żywnością. Wszystko po to, by ujednolicić przepisy prawa i wprowadzić takie same zasady we wszystkich regionach Polski.

Niewykluczone jest jednak, że taka działalność będzie opodatkowana. Jednak potrzeba co najmniej 5 lat, by w pełni zidentyfikować i uprościć przepisy weterynaryjne i sanitarne.

Źródło: Polskie Radio Białystok

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...