Początek maratonu maturalnego

W poniedziałek, 5 maja, o 9:00 112 maturzystów z powiatu hajnowskiego zasiądzie do pierwszego egzaminu pisemnego matury 2014. Na rozwiązanie arkusza maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym, absolwenci liceum będą mieli 170 minut.

Egzamin pisemny z języka polskiego rozpoczyna cykl egzaminów obowiązkowych, z którymi zmierzyć się musi absolwent szkoły średniej. Wszystko po to, by uzyskać pełne wykształcenie średnie. Egzamin z języka polskiego to początek pierwszego tygodnia obowiązkowych egzaminów pisemnych. We wtorek, 6 maja, maturzyści zmierzą się z arkuszem maturalnym z matematyki na poziomie podstawowym. 7 maja w środę napiszą egzamin z języka angielskiego: o 9:00 arkusz poziomu podstawowego, o 14:00 – arkusz zawierający zadania z poziomu rozszerzonego. W czwartek, 8 maja, absolwenci szkół średnich napiszą egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, w piątek, 9 maja, zmierzą się z arkuszem z matematyki również na poziomie rozszerzonym. Czas trwania pisemnego egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym wynosi 180 minut.

Wyniki matur znane będą 27 czerwca. To wówczas dostaną dołączone jako aneksy do świadectw dojrzałości.

Dla tych maturzystów, którzy nie będą mogli z jakiś przyczyn przystąpić do egzaminu maturalnego w maju, Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dodatkowy termin. Egzaminy w drugim terminie odbywać się będą w dniach 2 – 18 czerwca.

Wynik egzaminów maturalnych będzie bardzo istotny podczas rekrutacji na studia wyższe.Dobre wyniki pozwolą absolwentom szkół średnich dostać się na wymarzone uczelnie.

matura freepik

Źródło: portal Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...