Pola tętniące życiem powiatu hajnowskiego

Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian” realizuje projekt edukacyjny pn. „Pola tętniące życiem – kampania edukacyjna na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym”.

Celem projektu jest ukazanie jak wielką wartość ma przyroda krajobrazu rolniczego, na tle innych krajów europejskich.W Polsce wiele gatunków zwierząt i roślin będące na wyginięciu znajduje doskonałe warunki do bytowania. Grupą docelową projektu są mieszkańcy terenów rolniczych wschodniej Polski – głównie młodzież szkolna i rolnicy.

9 czerwca w Hajnówce w Urzędzie Miasta w sali numer 12 (konferencyjna) o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie z nauczycielami, na którym TP Bocian będzie prezentować materiały edukacyjne dla nauczycieli biologii, przyrody i wychowawców przedszkolnych.

Działania Towarzystwa prowadzone są przez lokalnych koordynatorów, którzy zajmują się pokazem specjalnie nakręconego filmu o przyrodzie krajobrazu rolniczego, szkoleniami dla nauczycieli, pokazowymi lekcjami w szkołach (z wykorzystaniem przygotowanych dla celów projektu materiałów edukacyjnych) oraz udziałem w lokalnych festynach.

Ponadto w wielu miejscach w kraju TP Bocian przedstawia wystawy profesjonalnych zdjęć przyrodniczych, a zimą zamierza organizować akcje ogławiania wierzb.

dziwonia

Dziwonia – źródło Gabriela Kułakowska

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...