Policyjne działania „Bezpieczna gmina”

Wczoraj policjanci drogówki kontrolowali ruch pojazdów na drogach powiatu. Okazało się, że nie wszyscy kierowcy stosowali się do obowiązujących przepisów Prawa o ruchu drogowym. Niestety nie obyło się bez mandatów.

Wczoraj rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w ramach działań „Bezpieczna gmina”, kontrolowali pojazdy poruszające się po drogach powiatu. Tym razem okazało się, że na blisko 500 skontrolowanych pojazdów, wszyscy ich kierowcy byli trzeźwi. Nie wszyscy jednak stosowali się do przepisów ruchu drogowego. 35 z nich mundurowi ukarali mandatami.

Najczęściej popełnianym przez kierujących wykroczeniem było niewłaściwe przewożenie pasażerów – zwłaszcza dzieci, które nienależycie zabezpieczone podczas podróży samochodem w razie wypadku nie miałyby większych szans na wyjście z niego cało. Funkcjonariusze zatrzymali także 30-latka, który jechał samochodem pomimo tego, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po alkoholu. Teraz ponownie mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

bezpieczna-gminaźródło: podlaska.policja.gov.pl

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...