Policyjne statystyki za rok 2013

W związku z otrzymanym od asp. Ireny Kuptel z Powiatowej Komendy Policji w Hajnówce, sprawozdaniem z działalności hajnowskiej policji za 2013 rok, postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom statystyki. W najbliższych dniach będziemy publikować informacje opisujące zdarzenia do których doszło w minionym roku i przy których potrzebna była interwencja policji.

W minionym roku na terenie powiatu hajnowskiego stwierdzono popełnienie ogółem 853 przestępstw. To o 212 mniej niż w 2012 roku. Wśród tych ogólnie popełnionych było 28 czynów karalnych popełnionych przez nieletnich. W 2013 roku wszczęto łącznie 909 postępowań, czyli o 144 mniej niż w ubiegłym roku. Wykrywalność ogólna przestępstw wyniosła 76,6 %  i była niższa o 4,6 % niż w roku 2012.

Ze sprawozdania wynika, że rok 2013 był bezpieczniejszy niż 2012. Liczba popełnionych przestępsrwt w powiecia hajnowskim spadła o 212. Odnotowano spadek ogólnej liczby przestępstw kryminalnych, w tym mniej było kradzieży, przestępstw rozbójniczych, uszczerbków na zdrowiu i mieniu, a także przestępstw popełnionych przez nieletnich. Wzrost odnotowano zaś wśród kradzieży z włamaniem, przestępstw narkotykowych oraz bójek i pobić. W 2013 roku było zdecydowanie mniej wypadków. Bezpieczeństwo na drodze znacznie się poprawiło. Wciąż jednak dużym problemem byli kierujący pojazdami po spożyciu alkoholu. Mimo to ich liczba spadła o ¼ w stosunku do statystyk z 2012 roku.

W kolejnych dniach przedstawimy bardziej szczegółowe statystyki policyjne z powiatu hajnowskiego za 2013 rok.

policja

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka Tagi: , , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...