Połowce nie będą dłużej lokalnym przejściem

Przejście graniczne w Połowcach od dzisiaj otwarte wszystkim obywatelom Unii Europejskiej

Ponad 20 lat zajęło władzom województwa zaadoptowanie i wynegocjowanie z rządem Białorusi obsługi podróżnych z innych krajów niż Polska i Białoruś na przejściu granicznym Połowce – Pieszczatka. Od roku 1993 przejście było dostępne wyłącznie dla ruchu pojazdów osobowych. Dzisiaj mogą tam być odprawiane autokary i samochody ciężarowe do 7,5 tony.

Wojewoda Andrzej Meyer ma nadzieję, że rozszerzenie ruchu granicznego przyczyni się do rozwoju regionu oraz powstaną dodatkowe miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców. Wójt Gminy Czeremcha Michał Wróblewski reprezentujący lokalną społeczność, także zwraca szczególną uwagę na wpływ inwestycji w rozwoju Gminy Czeremcha.

Dopuszczenie do przejazdu autokarów może faktycznie przyczynić się do poprawy koniunktury w marketach Bielska Podlaskiego i Hajnówki gdyż pomimo drogiego kursu dolara Białorusini jeszcze całymi rodzinami przyjeżdżają do Polski na zakupy szczególnie w weekendy. Brak odpraw autobusów powodował, że kierowcy nie mając wyboru wybierali bliższe miasta położone na trasie przejazdu czyli Białą Podlaską czy Białystok.

Ruch towarowy obecnie praktycznie zamiera ze względu na sankcje jakie nałożyła Rosja na towary z Unii Europejskiej a pojazdy ciężarowe o masie do 7.5 tony i tak były kroplą w morzu w rejestrach pojazdów przekraczających granicę.

Miejmy nadzieję, że innowacje wprowadzone na przejściu granicznym faktycznie poprawią sytuację na rynku pracy w powiecie hajnowskim w myśl polskiego przysłowia „lepiej późno niż wcale”.

polowce-1

polowce-2

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Czeremcha Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...