Połowce: Udaremniona próba przemytu papierosów w butlach gazowych

Na przejściu granicznym w Połowcach zatrzymano dwóch przemytników papierosów. Do ukrycia kontrabandy wykorzystali specjalnie skonstruowanych butli gazowych zamontowanych w samochodach. Zbiorniki na gaz przerobione były w ten sposób, że we wnętrzu większej butli schowana była mniejsza.

W trakcie kontroli dwóch samochodów osobowych na białoruskich numerach rejestracyjnych (peugeota i opla), funkcjonariusze Służby Celnej zwrócili uwagę na drobne szczegóły w zamontowanych w pojazdach butlach gazowych. Kierowcy, Białorusi w wieku 30 i 33 lat, zarzekali się, że nie przewożą nielegalnych towarów.

Podczas dokładnej kontroli zbiorników na gaz, okazało się, że zamontowane w obu samochodach butle skonstruowane są z dwóch zbiorników. Dostęp do mniejszego możliwy był dopieropo sforsowaniu systemu zaworów, śrub i metalowych opasek. W przestrzeni między mniejszą a większą butlą celnicy z Połowiec znaleźli nielegalne papierosy – łącznie blisko pół tysiąca paczek. Kontrabandę można było wydobyć poprzez okręcanie mniejszej butli wokół własnej osi, co możliwe było dzięki specjalnemu mechanizmowi.

Przeciwko mężczyznom Służba Celna wszczęła sprawy karne skarbowe. Przemytnikom grozi kara grzywny oraz utrata nielegalnego towaru oraz samochodów wyposażonych w przerobione butle,  które – jak ujawnił jeden z mężczyzn –  kosztowały na czarnym rynku 1500 dolarów za sztukę.

Izba Celna w Białymstoku

Izba Celna w Białymstoku

Źródło: Izba Celna w Białymstoku

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Czeremcha Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...