Połowce: Znieważyli funkcjonariuszy Straży Granicznej

W minionym tygodniu na przejściu granicznym w Połowcach doszło do nietypowego zdarzenia. Do kontroli na wyjazd z Polski podjechał samochód, w którym znajdowali się dwaj mężczyźni w wieku 28 i 31 lat oraz 22-letnia kobieta. Wszyscy są mieszkańcami Siedlec.

Początkowo autem kierowała kobieta, jednak tuż przed przejściem granicznym, jej miejsce zajął jeden z mężczyzn. Podczas kontroli okazało się, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, natomiast dwóch mężczyzn jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 2 i 3 promile.

Najprawdopodobniej gdyby nie pomyłka, troje młodych ludzi nie przekraczałoby granicy. W trakcie wykonywania przez funkcjonariuszy czynności służbowych, doszło do wulgarnych i agresywnych zachowań. Jeden z mężczyzn uderzył funkcjonariusza w klatkę piersiową. Po tym incydencie, mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w izbie wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu, przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych oraz znieważenie funkcjonariusza, jeden z mężczyzn został ukarany karą 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Będzie musiał zapłacić również nawiązkę po 400 zł dla obydwu funkcjonariuszy. Kierowca auta otrzymał karę grzywny w wysokości 800 zł. Będzie musiał też zapłacić po 200 zł nawiązki dla dwóch funkcjonariuszy. Postępowanie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości trafiło w ręce policji.

Źródło: portal Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Czeremcha Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...