Poradnik młodego miłośnika puszczy

Za dwa tygodnie zostanie opublikowany „Poradnik młodego miłośnika puszczy”, wydany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce.

Jest to publikacja skierowana do młodzieży i ma charakter edukacyjny.  Poradnik odkryje przed młodym czytelnikiem sekrety Puszczy Białowieskiej, znane głównie przyrodnikom oraz pasjonatom historii i przyrody. Jedną z ciekawostek,którą można poznać przy lekturze poradnika jest ta, że pierwsza wzmianka o Białowieży została utrwalona w kronikach Jana Długosza przy okazji opisu polowania króla Władysława Jagiełły w 1409 roku.

Publikacja krótko scharakteryzuje mieszkańców puszczy, przedstawi formy ochrony przyrody, rolę lasu w ekosystemie, zasady obowiązujące w lesie. Poradnik trafi do bibliotek szkolnych z terenu powiatu hajnowskiego już w grudniu.

„Poradnik młodego miłośnika puszczy” to nie jedyna publikacja edukacyjna Starostwa – dostępna jest również Broszura edukacyjna będąca zbiorem krótkich informacji o Puszczy Białowieskiej oraz funkcjonowaniu człowieka w pobliżu obszarów chronionych.

Starostwo Powiatowe w Hajnówce realizując projekt „Platforma współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju rejonu Puszczy Białowieskiej” postawiło sobie za zadanie m.in. kształcenie i wychowywanie młodych mieszkańców powiatu hajnowskiego w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego poprzez poznanie – stad wydane publikacje.

Ponadto w ramach realizacji projektu, w okresie V-X 2014 odbyły się zajęcia terenowe z edukacji ekologicznej na terenie Puszczy Białowieskiej. Udział w nich wzięło 690 uczniów z terenu powiatu hajnowskiego. Podczas warsztatów dzieci i młodzież pod okiem Wojciecha Antczaka z Ośrodka Edukacji Leśnej „Jagiellońskie” w Białowieży zdobywały wiedzę na temat flory i fauny Puszczy Białowieskiej, funkcji i roli lasu dla człowieka oraz zwierząt, zagrożeń dla terenów przyrodniczych, oddziaływania człowieka na przyrodę – przyrody na człowieka. Każdej ze szkół uczestniczących w zajęciach terenowych zostały przekazane materiały dydaktyczne pomocne przy prowadzeniu lekcji przyrody – były to zeszyty i plansze edukacyjne, tropy zwierząt, książki, podręczniki oraz lupy.

źródło: hajnowka.pl

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...