Powstał kalendarz na cześć Zespołu Śpiewaczego z Dobrowody

Z okazji jubileuszu 45-lecia Zespołu Śpiewaczego z Dobrowody, został wydany kalendarz. Powstał on z inicjatywy  rodowitego dobrowianina, prof. nadzwyczajnego Politechniki Białostockiej, dr hab. inż. Bazylego Krupicza.

Historię Zespołu Śpiewaczego w Dobrowodzie położonej w gminie Kleszczele, znały Irena Jawdosiuk, Halina Artysiewicz, Tamara Jawdosiuk, Maria Klimowicz oraz Irena Sidoruk. Panie dysponowały zdjęciami z występów i znały historię. Ich mamy śpiewały w zespole. Stronę graficzną kalendarza opracowała Anna Anisimowicz. Bazyli Krupicz i Jan Smyk nadzorowali resztę. Dzięki wspólnej pracy powstał kalendarz opisujący historię zespołu, prezentujący Dobrowodę i jej zabudowania oraz upamiętniający walory regionu – lokalny język i pieśni. Każdy miesiąc w kalendarzu to odrębna pieść wraz z zapisem nutowym. Wśród fotografii znaleźć można również rysunki cerkwi w Dobrowodzie stworzone przez Martę Małaszewską, absolwentkę Politechniki Białostockiej.

Kalendarz powstał przy wsparciu księdza Jana Krasowskiego z parafii rzymskokatolickiej. Poza tym jest inicjatywą non-profit. Powstał z myślą nie tylko o tym, by pokazać i zachować lokalne wartości prezentowane przez Zespół Śpiewaczy. Ma stanowić też wzór dla młodych mieszkańców Dobrowody i przekonywać, że wspólnym wysiłkiem można osiągnąć sukces.

dobrowoda kalendarz

Źródło: polskie radio białystok

Główny pomysłodawca kalendarza, Bazyli Krupicz, już planuje wyszukanie nowego, nośnego tematu, który można by wykorzystać organizując kolejną ciekawą inicjatywę.

Źródło: Kurier Poranny

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka, Kleszczele Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...