Pożar w miejscowości Czyżyki

Nasza redakcja Portalu Hajnowka.Org na prośbę czytelników skierowała zapytanie do rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce w sprawie pożaru budynku mieszkalnego w okolicach miejscowości Czyżyki w powiecie hajnowskim.

Poniżej publikujemy wypowiedź rzecznika PSP w Hajnówce bryg. Piotr Rybak Dowódca JRG w całości:

W dniu 18.12.2014 r. miał miejsce pożar niezamieszkałego budynku mieszkalnego w ok. miejscowości Czyżyki, gm. Hajnówka.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godz. 1.02. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy gaśnicze z JRG Hajnówka (6 osób) oraz OSP Mochnate GBA 2,5/30 (osób 4 osoby), OSP Czyże GBA 2,5/30 (7 osób).

W chwili przybycia zastępów z JRG Hajnówka na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały opuszczony, nieużytkowany i niezamieszkały drewniany budynek mieszkalny kryty eternitem. Część dachu w wyniku przepalenia belek zawaliła się do środka budynku. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na palący się budynek.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów z OSP Mochnate i Czyże KDR wyznaczył te zastępy do dowożenia wody do pożaru z powodu braku sieci hydrantowej w pobliżu miejsca zdarzenia. Po lokalizacji pożaru do wnętrza budynku została wprowadzona rota gaśnicza w sprzęcie ochrony układu oddechowego  w celu przeszukania pogorzeliska i wykluczenia osób poszkodowanych.

Po odgruzowaniu  i przeszukaniu wszystkich pomieszczeń nie stwierdzono przebywania w budynku osób poszkodowanych. Straty wstępnie oszacowano na ok. 5 tys. zł.

straz-hajnowkaźródło: PSP w Hajnówce 

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...