Praca na wakacje. Byle bezpieczna

Okres wakacyjny nieodłącznie wiąże się z wyjazdami za granicę. Tam szukamy pracy najczęściej w charakterze kelnerki, recepcjonistki czy opiekunki do dzieci. Naszymi celami podróży są głównie Niemcy, Włochy lub Francja.

praca wakacje freepik

Co warto wiedzieć, przeglądając oferty pracy za granicą? Jeśli w ogłoszeniu podana jest nazwa firmy, należy spróbować wyszukać ją w Internecie. Już samo to da nam obraz miejsca, do którego się wybieramy. Co więcej, należy dobrze ocenić swoje możliwości językowe. Nie musimy też szukać pracodawcy samodzielnie. Z pomocą przyjdą nam agencje pośrednictwa pracy. I tutaj warto pamiętać, że doświadczona i rzetelna agencja będzie tytułować się certyfikatem. I to warto sprawdzić.

Na co należy uważać? Na próby oszustw. Nie dajmy zwieść się, że należy pozostawić paszporty czy inne dokumenty w depozycie. Przechowywanie paszportów jest niezgodne z prawem.

Warto też ustalić z najbliższymi hasło klucz. Jego wyartykułowanie uzmysłowi rodzinie, że jesteśmy w niebezpieczeństwie.

Obecnie prowadzona kampania pod hasłem „Bezpieczna praca na wakacje” ma zwrócić uwagę na zjawisko współczesnego handlu ludźmi i przestrzec przed pułapkami czyhającymi na ludzi wyjeżdżających za granicę w celach zarobkowych.

Źródło: Polskie Radio 24

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...