Projekt e-Przyrodnik już w decydującej fazie

12 czerwca w ramach projektu e-Przyrodnik, odbyła się piąta edycja warsztatów naukowych. Sam projekt wchodzi już w decydującą fazę. Uczniów z 10 podlaskich szkół czeka już tylko letnia sesja zbierania zdjęć i nagrań ssaków. Uczniowie materiały zbierają przy pomocy foto-pułapek.

Podczas czerwcowych zajęć młodzi miłośnicy nauki poznali podstawowe metody prezentacji wyników badań naukowych. Dowiedzieli się co wyróżnia publikacje w specjalistycznych czasopismach naukowych, poznali istotę monografii i innych książek naukowych oraz dowiedzieli się jak przygotować wystąpienia konferencyjne i plakaty, nazywane posterami. To właśnie postery były przedmiotem zajęć praktycznych, w których uczestniczyli uczniowie biorący udział w projekcie.

Po zakończeniu letniej sesji zbierania materiałów, pozostanie przygotowanie publikacji podsumowujących projekt. Te ukażą się w specjalnym wydawnictwie książkowym, tworzonym pod kierownictwem młodych badaczy Instytutu Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży.

Każdy może wziąć udział w projekcie i pomóc w identyfikacji ssaków na nagraniach i zdjęciach zebranych w ramach projektu. Wystarczy, że zarejestruje się na portalu e-Przyrodnika: eprzyrodnik.pb.edu.pl/

Kolejna edycja warsztatów w ramach projektu, odbędzie się już po wakacjach, 18 września.

Źródło: e-Przyrodnik facebook

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...