Przedszkolaki poznały skarbnicę książek hajnowskiej biblioteki

2 czerwca gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce była grupa starszaków z Przedszkola Samorządowego nr 5. Biblioteka miała okazję gościć niemałą, bo ponad 50-osobową grupę przedszkolaków, znajdujących się pod opieką pań: Renaty Bartoszewicz, Sylwii Filinowicz, Joanny Suchodoły i Jolanty Dudzicz.

Celem spotkania było pokazanie biblioteki, jako największej w mieście skarbnicy książek dla najmłodszych czytelników i zaproszenie ich wraz z rodzicami do czytania i wypożyczania książek.

Ewa Boratyńska – pracownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży – w swoich wypowiedziach nawiązała do tegorocznej kampanii czytania której patronuje hasło „Czytanie – mądra rzecz”. Włączyliśmy się do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” żeby uświadomić rodzicom, jak ważne jest codzienne czytanie dzieciom.. Czytanie jest największą inwestycją w przyszłość dziecka: wzbogaca zasób słów, rozwija wyobraźnię, wzbogaca wiedzę, a później podczas nauki szkole przynosi wielokrotne efekty. Większość laureatów konkursów szkolnych, to nasi czytelnicy, to dzieci które czytają książki.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom w kolorowych pięknych okładkach stojącym na półkach. Wszystkie chóralnie odpowiadały tak, na pytanie – czy lubią książki? Kiedy padało pytanie, czy przychodzicie do biblioteki? – odpowiadały już tylko pojedyncze osoby.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Apelujemy do rodziców. Zapiszcie swoje pociechy do biblioteki. Wśród 25 tysięcy książek które posiada Wypożyczalnia dla Dzieci, znajdziecie tu z pewnością książki dla swojego dziecka – bajki, wiersze, opowiadania, zagadki i całe serie książeczek edukacyjnych.

Z wyjątkiem poniedziałków biblioteka czynna jest codziennie od wtorku do piątku, od godz. 10 do 18. W soboty od godz. 8 do 16. Zapraszamy serdecznie.

Tekst autorstwa Ewy Boratyńskiej

Zdjęcia: Halina Giermaniuk, Ewa Kulik

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...