Przedszkolaki uczyły się rysować żubra Pompika

Warsztaty dla przedszkolaków, w ramach programu Białowieża Czyta Dzieciom, poprowadził Tomasz Samojlik. Autor komiksów serii przygód żubra Pompika i jego siostry Polinki, przeczytał dzieciom rozdział „Zapach wiosny” z tomu „Żubr Pompik. Zapach wiosny i inne historie” oraz opowiedział jak powstał pomysł właśnie na żubra Pompika.

żubr pompik

Po lekturze i rozmowie z przedszkolakami, przyszła pora na najważniejszą część zajęć: rysowanie Pompika. Grupa blisko 50-ciu szkrabów podążając za instrukcjami, tworzyła własne Pompiki. Wystawę prac powstałych na warsztatach będzie można oglądać w białowieskim przedszkolu.

Tomasz Samojlik jest pracownikiem naukowym Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Za swoją twórczość pisarską w 2012 roku otrzymał nagrodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Serwisu Nauka w Polsce PAP w VII edycji konkursu „Popularyzator Nauki”. Jest autorem książęk dla dzieci: „Żubr Pompik: Zapach wiosny i inne historie”, „Żubr Pompik: Kolory jesieni i pozostałe historie”, „Żubr Pompik: Letni zmierzch i inne opowieści”, „Żubr Pompik: tropy na śniegu i inne opowieści” oraz „Nauczę cię pływać moja wyderko”, dla starszych komiksową serię o ryjówce: „Ryjówka przeznaczenia”, „Norka zagłady”, „Powrót rzęsorka” (w przygotowaniu) oraz dla jeszcze ciut starszych „Bartnik Ignat i skarb puszczy” oraz „Ostatni żubr”. Tomasz Samojlik jest też autorem ilustracji do książek „Tato, a po co?”, „Tato, a dlaczego?” Wojciecha Mikołuszko oraz „Ciało- jak to działa” Marty Maruszczak.

Organizacja warsztatów była możliwa dzięki współfinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego praz Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia. Wszystko w ramach programu Białowieża Czyta Dzieciom. Gość poprowadził zajęcia dla dzieci społecznie.

Źródło: portal Uniwersytetu Powszechnego im. J. J. Lipskiego w Teremiskach

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: , , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...