Przedszkolaku – nie łam prawa

Jednostka Aresztu Śledczego w Hajnówce przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego Przedszkola nr. 2 w Hajnówce.

Dyrektor aresztu ppłk Roman Paszko w obecności dwóch funkcjonariuszy, uczestniczył w prowadzeniu zajęć pt. ” Nie łam prawa”.

Spotkanie było zrealizowana w postaci rozmowy z elementami zabawy z uwagi na małych odbiorców i ich potrzeby wynikające z wieku. W czasie zajęć omówiono charakterystykę wykonywanego zawodu oraz niektóre przypadki skutkujące wymierzeniem kary pozbawienia wolności.

Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia i przymierzenia wybranych elementów środków ochrony osobistej w postaci kamizelki taktycznej, hełmu kuloodpornego i sprawdzenia możliwości środka zabezpieczenia techniczno – ochronnego w postaci ręcznego wykrywacza metali oraz środka przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek i pałki wielofunkcyjnej typu Tonfa.

Z uwagi na aktywność i zaskakującą wiedzę przedszkolaków na koniec zajęć wszyscy otrzymali pamiątkowe medale słuchacza.

Tego rodzaju spotkanie jest nowym, edukacyjnym doświadczeniem dla obu stron, dzięki któremu, wzrasta świadomość społeczna wykonywanego zawodu, zagrożeń oraz konsekwencji jakie ze sobą niesie nie przestrzeganie prawa. Natomiast my jako służba mamy okazję zapoznania się z potrzebami i oczekiwaniami jakie występują w lokalnej społeczności i zdobycia nowych doświadczeń, które mogą przysłużyć się w dalszej pracy.


aresztprzedszkole-1

aresztprzedszkole-2

Tekst i zdjęcia : st.szer. Marta Domin

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...