Przedszkole w Ruchu. W Hajnówce

Przedszkole nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce uzyskało tytuł Przedszkola w Ruchu. Na początku roku szkolnego placówka przystąpiła do akcji pod hasłem „Ćwiczyć każdy może”. Jej organizatorem było Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym celem akcji było promowanie aktywności fizycznej poprzez regularne uprawianie sportu w połączeniu ze zdrowym żywieniem.

W ramach akcji w hajnowskim przedszkolu zorganizowano zajęcia gimnastyczne pod hasłem „Radosne stopy” oraz „kolorowe zabawy z chustami”. W placówce odbyła się również impreza wewnątrzszkolna o charakterze zdrowotno – ekologicznym „Ziarenko”. Zorganizowano także zajęcia otwarte z udziałem rodziców „Ruch rozwijający w przedszkolu” według Weroniki Sherborne.

Przedszkolaki przygotowywały również prace plastyczne na konkurs „Jak dbamy o zdrowie”. Wernisaż wystawy odbył się w przedszkolu.

W ogólnopolskiej akcji „Ćwiczyć każdy może” wzięło udział ponad 4 tysiące szkół i przedszkoli. Przedszkole nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce otrzymało tytuł Przedszkola w Ruchu oraz pamiątkową tablicę. Tytuł jest wyróżnieniem dla tych placówek, które przyczyniają się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej.

Źródło: UM Hajnówka

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...