„Region Puszczy Białowieskiej” na targach turystycznych w Lublinie

Wśród wystawców na Targach Turystycznych Polski Wschodniej, jednej z największych imprez promujących turystykę w województwie lubelskim, gościła Lokalna Organizacja Turystyczna z powiatu hajnowskiego „Region Puszczy Białowieskiej”.

Na targach zorganizowanych w dniach 16 – 18 maja na Starym Mieście w Lublinie można było skosztować podlaskich wyrobów regionalnych. Na odwiedzających stoiska czekały różne rodzaje sera z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce, miód lipiec białowieski z pasieki, wędliny i pasztety z dziczyzny, smalec ze skwarkami i cebulką, chleb swojski żytni na zakwasie z białowieskiej piekrani Hermes, kiszone ogórki oraz ciasto Marcinek.

Ofertę regionu oraz produkty turystyczne przedstawiali przedstawiciele branży turystycznej: Robert Latawiec z PTTK Białowieża, Agnieszka Łapińska – Chomicka z LOT „Region Puszczy Białowieskiej”, a także przedstawiciele Biura Podróży JUNIOR: Jerzy Bobrowski i Joanna Plis.

Największym zainteresowaniem odwiedzających stoisko cieszyła się turystyka rowerowa i kajakowa oraz obiekty Białowieskiego Parku Narodowego. Potencjalni turyści pytali również o możliwość zwiedzania białoruskiej części Puszczy Białowieskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także turystyka wiejska i agroturystyka oraz produkty kuchni regionalnej.

W Targach uczestniczyło 39 wystawców. Na gości oprócz stoisk czekały też inne atrakcje: występy artystyczne, konkursy z nagrodami oraz pokaz Zumby.

Udział w Targach umożliwiła realizacja projektu „Platforma współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju rejonu Puszczy Białowieskiej”.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Hajnówce

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: , , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...