Równi na rynku pracy. Rekrutacja w Hajnówce

4 września w Młodzieżowym Centrum Kariery w Hajnówce przeprowadzono rekrutację młodzieży nieaktywnej zawodowo do udziału w projekcie „Równi na rynku pracy”. Inicjatywa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w programie „Gwarancje dla młodzieży”.

Powołana Komisja rekrutacyjna, w skład której wchodził Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku, doradca zawodowy i pośrednik pracy z MCK w Hajnówce miała za zadanie wyłonienie uczestników projektu spośród osób spełniających wymagane kryteria: młodzież w wieku 18-24 lata pozostająca bez zatrudnienia, nieucząca się, nieposiadająca kwalifikacji zawodowych i mająca ograniczenia materialne oraz środowiskowe. Członkowie komisji wyłonili 30 uczestników projektu spełniających powyższe wymagania.

Komisja rekrutacyjna, od lewej pośrednik pracy, Dyrektor CEiPM  w Białymstoku, doradca zawodowy MCK

Komisja rekrutacyjna, od lewej pośrednik pracy, Dyrektor CEiPM
w Białymstoku, doradca zawodowy MCK

Udział w projekcie ma ułatwić młodym ludziom nabycie kwalifikacji zawodowych zgodnych z predyspozycjami zawodowymi i potrzebami rynku pracy a w efekcie w pozyskaniu zatrudnienia.

Działania projektowe będą prowadzone w bardzo atrakcyjnej formie. Ich trzon stanowią grupowe i indywidualne zajęcia z doradztwa zawodowego, warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, kursy zawodowe, językowe, komputerowe, kurs na prawo jazdy oraz płatne sześciomiesięczne staże zawodowe, które zachęcą młodzież do efektywnego poszukiwania pracy.

Tekst: Marzena Tichoniuk

Zdjęcie: Emilia Garustowicz

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...