Samorządowe Kolegium Odwoławcze uznało odwołanie Gryfskandu

19 lutego pisaliśmy o cofnięciu przez starostę hajnowskiego zakładowi Gryfskand zgody na emisję pyłów i gazów do powietrza.

Firma odwołała się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Białymstoku, które przyjęło odwołanie. W uzasadnieniu decyzji SKO podało, że postanowienie cofnięcia pozwolenia wydane zostało zbyt pospiesznie, bez podania precyzyjnego terminu i zakresu usunięcia usterek urządzeń produkcyjnych. Dodatkowym powodem uznania odwołania miało być nieuwzględnienie interesu społecznego na terenie zagrożonym bezrobociem.

Starosta hajnowski, Włodzimierz Pietroczuk, nie ukrywa zdziwienia argumentacją Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Twierdzi, że na terenie Hajnówki nie ma strukturalnego bezrobocia, a na tle innych powiatów, Hajnówka nie wypada najgorzej. Zapowiada też, że wprowadzi procedurę kilkumiesięcznego okresu na poprawę usterek w Gryfskandzie.

Według Mirosława Michalczuka z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku, procedura uchylonego odwołania Gryfskandu jest zgodna z prawem. W przypadku zasadnych merytorycznie argumentów, przy niewłaściwej procedurze działania administracyjnego, całe postępowanie administracyjne zostaje uchylone.

Źródło: Strefa Biznesu podlaskie

 

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...