Śmierć dwóch osób w Hajnówce – relacja strażaków

Tragedia, o której informowaliśmy 4 stycznia br w artykule „Znaleziono zwłoki dwóch osób w Hajnówce” wydarzyła się przy ulicy Fabryka Chemiczna. Poniżej publikujemy w całości informację, którą otrzymała nasza redakcja od Zastępcy Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Hajnówce bryg. Piotra Rybaka.

W dniu 04.01.2015 r. o godz. 9.47 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie od Dyżurnego Policji o prawdopodobnym (niepotwierdzonym) zatruciu tlenkiem węgla dwóch osób w mieszkaniu w Hajnówce przy ul. Fabryka Chemiczna.

Zadysponowany na miejsce zdarzenia zastęp z JRG Hajnówka (strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego) dokonał sprawdzenia mieszkania na obecność substancji niebezpiecznych detektorem wielogazowym. Urządzenie nie wykryło żadnych substancji niebezpiecznych. W mieszkaniu znajdowały się dwie osoby (mężczyzna i kobieta), u których obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon.

W związku z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla, dokonano sprawdzenia całego budynku wielorodzinnego detektorem na obecność substancji niebezpiecznych. Kolejny pomiar również nic nie wykazał.

straz-hajnowka

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...