Sportowa integracja polsko – estońska

23 lipca, na mocy współpracy Hajnówki z miastem Suure – Jaani w Estoni, 19 piłkarzy Ośrodka Sportu i Rekreacji wraz z opiekunami, wyruszyło do Estonii.

Flaga Estonii wikipedia

Hajnowscy piłkarze mogli się zintegrować ze swoimi rówieśnikami odwiedzając Wodny Park Rozrywki, Młodzieżowe Centrum Zabaw oraz uczestnicząc w Biegu Przyjaźni „Sri Chinmoy Oneess – Home Peace Run”.

Najważniejszym programem wyjazdu był turniej piłkarski „Friendship Cup 2014”, w którym drużyny z Hajnówki zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Hajnowscy piłkarze zdobyli też nagrody indywidualne za największą ilość strzelonych w turnieju bramek. Nagrody przyznano Danielowi Kozaczukowi oraz Jakubowi Owłasiukowi. Organizatorzy nagrodzili również hajnowskich bramkarzy. Michał Gagan i Bartosz Tichoniuk otrzymali okolicznościowe statuetki.

Wyjazd zakończył grill w miejscu „Nad Stawami”. W sierpniu planowana jest rewizyta piłkarzy z Suure – Jaani. Goście wezmą udział w Turnieju Piłkarskim organizowanym w ramach Projektu „Aktywnie na sportowo w Euroregionie Puszcza Białowieska”. Wszystko w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina. W Turnieju, oprócz piłkarzy z Suure – Jaani, wezmą udział piłkarze z Kamieńca oraz Hajnówki. Wizyta gości z Estonii planowana jest na 22 – 26 sierpnia.

Źródło: UM Hajnówka

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...