Sputnik odwiedził Hajnówkę

W dniach 7-9 lutego w Hajnowskim Domu Kultury odbył się Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Metamorphosis.

7 sputnik

W tym roku hajnowska publiczność mogła zobaczyć trzy filmy z kategorii The Best of Sputnik, czyli najlepsze sputnikowe kino ostatnich lat: „Syberię. Monamour” (2011) w reż. S.Ross, „Rusałkę” (2007) w reż. A. Mielikian, „Córkę” (2012) w reż. N. Nazarowej i A. Kasatkina oraz tegoroczny debiut „Pragnienie” (2013) w reż. D. Tjurina. Na zakończenie widzowie mieli okazję obejrzeć klasykę rosyjskiego kina „Ironię Losu” (1975) w reż. E.Rizanowa ze znakomitą kreacją polskiej aktorki Barbary Brylskiej.
Po projekcjach widzowie wymieniali się swoimi refleksjami na temat obejrzanych filmów. Sputnik cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży z hajnowskich szkół średnich oraz studentów hajnowskiego wydziału Politechniki.
Oprócz projekcji filmowych odbył się także koncert. Widzowie mieli okazję usłyszeć rosyjskie pieśni na akordeonie w wykonaniu Mateusza Charkiewicza z Hajnówki.

Festiwal Sputnik nad Polską to coroczny festiwal filmów rosyjskich rozpoczynający się w Warszawie w listopadzie i pokazywany w tzw. replikach – innych miastach do końca marca. W tym roku w Hajnówce odbył się po raz drugi, w Warszawie po raz siódmy, a swym zasięgiem objął 40 polskich miast. W naszym regionie oprócz Białegostoku, odbył się również w Michałowie i Sokółce.

Źródło: Urząd Miasta Hajnówka

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...