Wyniki Gimnazjady LA

Sezon lekkoatletyczny w ramach współzawodnictwa szkolnego otworzyli czwórboiści. Jako kolejni do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści. 6 maja na stadionie OSiR w Hajnówce przeprowadzono VII Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Hajnowskiego.

W zawodach wzięło udział 6 reprezentacji dziewcząt i chłopców. Ogółem wystartowało 105 zawodników i zawodniczek.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt przedstawia się następująco:

100 m

I miejsce – Lasota Małgorzata (PG 2 Hajnówka) – 14,61

II miejsce – Klimiuk Justyna (PG 2 Hajnówka ) – 15,10

III miejsce – Grabiak Julia (PG 2 Hajnówka) – 15,28

300m

I miejsce – Karpiuk Diana (PG 2 Hajnówka – „Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 50,04

II miejsce – Wiertel Natalia (PG 2 Hajnówka – „Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 50,11

III miejsce – Hryniewicka Joanna (PG Narew) – 51,59

600 m

I miejsce – Karpiuk Diana (PG 2 Hajnówka – „Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 1.54,15

II miejsce – Wiertel Natalia (PG 2 Hajnówka – „Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 1.54,52

III miejsce – Martyniuk Andżelika (PG Dubiny) – 1.57,69

1000 m

I miejsce – Tarasiuk Natalia (PG DNJB Hajnówka – „Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 3.24,92

II miejsce – Iwaniuk Justyna (PG 2 Hajnówka) – 3.49,72

Skok w dal

I miejsce – Szwarc Paulina (PG Dubiny) – 3,87

II miejsce – Klimiuk Justyna (PG 2 Hajnówka) – 3,85

III miejsce – Omeljaniuk Patrycja (PG 2 Hajnówka) – 3,79

Pchnięcie kulą

I miejsce – Oniszczuk Iwona (PG Dubiny) – 9,50

II miejsce –Charkiewicz Oksana (PG 2 Hajnówka) – 8,49

III miejsce – Kondratiuk Dominika (PG 3 Hajnówka) – 7,55

Rzut oszczepem

I miejsce – Jarmocik Michalina (PG Narew) – 19,39

II miejsce – Siemieniuk Aleksandra (PG 2 Hajnówka) – 19,30

III miejsce – Płucennik Patrycja (PG DNJB Hajnówka) – 17,53

Sztafeta 4 x 100 m

I miejsce –PG 2 Hajnówka (Klimiuk J., Wiertel N., Karpiuk D., Lasota M.) – 1.00,63

II miejsce – PG 3 Hajnówka (Jaroszuk I., Wiśniewska K., Sejbuk M., Osipczuk M.) – 1.03,90

III miejce – PG DNJB Hajnówka (Tarasiuk N., Płuciennik P., Panasiuk M., Rybak J.) – 1.06,93

Klasyfikacja chłopców zaś wygląda następująco:

100 m

I miejsce – Pucinik Łukasz (PG Dubiny) – 13,46

II miejsce – Rusiłowicz Patryk (PG 2 Hajnówka) – 13,59

III miejsce – Kotowicz Jakub (PG Narew) – 13,75

300 m

I miejsce – Chilimoniuk Piotr (PG Dubiny) – 46,39

II miejsce –Mackiewicz Bartłomiej (PG DNJB Hajnówka) – 48,01

III miejsce – Borkowski Wiesław (PG 3 Hajnówka) – 53, 64

600 m

I miejsce – Puc Damian (PG DNJB Hajnówka) – 1.46,92

II miejsce – Michaluk Jakub (PG DNJB Hajnówka) – 1.47,91

III miejsce – Treszczotko Łukasz (PG Dubiny) -1.48,62

1000 m

I miejsce – Karpiuk Łukasz (PG DNJB Hajnówka – „Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 2.59,30

II miejsce – Predko Łukasz (PG Narew – „Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 3.00,16

III miejsce – Badowicz Jakub (PG DNJB Hajnówka) – 3.15,66

2000 m

I miejsce – Gieryng Karol (PG Narew) – 7.33,26

II miejsce – Mackiewicz Bartłomiej (PG DNJB Hajnówka) – 8.19,38

III miejsce – Plewa Bartosz (PG DNJB Hajnówka) – 8.21,37

Skok w dal

I miejsce – Puciniuk Łukasz (PG Dubiny) – 5,06

II miejsce – Markiewicz Nikon (PG DNJB Hajnówka) – 4,66

III miejsce – Treszczotko Łukasz (PG Dubiny) – 4,57

Pchnięcie kulą

I miejsce – Oksentowicz Mateusz (PG 3 Hajnówka) – 11,25

II miejsce – Leonavets Jurek (PG Narew) – 9,59

III miejsce – Moroz Piotr (PG 2 Hajnówka) -9,40

Rzut oszczepem

I miejsce – Szuliński Błażej (PG Narew) – 24,13

II miejce – Szwarc Marek (PG Narew) – 22,56

III miejsce – Markiewicz Wadim (PG 3 Hajnówka) – 17,76

Sztafeta 4 x 100 m

I miejsce – PG DNJB Hajnówka (Markiewicz N., Karpiuk Ł., Puc D., Michaluk J.) – 54,02

II miejsce – PG Narew (Predko Ł., Szwarc M., Kotowicz K., Gieryng K.) – 55,47

Przedstawiamy także klasyfikację medalową:

I miejsce – PG Dubiny: 5 medali złotych, 3 brązowe

II miejsce – PG 2 Hajnówka: 4 medale złote, 8 srebrnych, 3 brązowe

III miejsce – PG DNJB Hajnówka: 4 medale złote, 4 srebrne, 4 brązowe

IV miejsce – PG Narew: 3 medale złote, 4 srebrne, 2 brązowe

V miejsce – PG 3 Hajnówka: 1 medal złoty, 1 srebrny, 3 brązowe

VI miejsce – PG 4 Hajnówka: bez medali

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce. Sędziami konkurencji byli nauczyciele wychowania fizycznego uczestniczących szkół, pracownicy OSiR oraz Kamil Buraczyński z zawodniczkami sekcji la. Medale ufundowała Komisja Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta w Hajnówce.

Teraz naszych lekkoatletów czekają Finały Grupy Południowej, zaplanowane na 20 maja na 10:00 w Białymstoku.

Poniżej przedstawimy kilka zdjęć z Gimnazjady.

010405060708091314161718212325303132

Informacje otrzymaliśmy od Przewodniczącego SZS, Janusza Ludwiczaka. Bardzo dziękujemy!

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka, Narew Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości