Tenis ziemny. Fotorelacja z kursu w Hajnówce

Tenis ziemny to obecnie zdecydowanie najbardziej popularny sport indywidualny świata przyciągający bogatych sponsorów i chętnie oglądany przez miliony widzów na kortach wszystkich kontynentów.

Najlepsi tenisiści i tenisistki mogą liczyć na lukratywne kontrakty reklamowe i są idolami młodych ludzi w swoich krajach. Nie trzeba w dzisiejszych czasach interesować się tenisem, żeby znać nazwiska Rogera Federera, Novaka Djokowica, Rafaela Nadala czy Sereny Williams, Marii Sharapovej, Viktorii Azarenka, Agnieszki Radwańskiej.

Nim jednak tenis znalazł się w miejscu, w jakim znajduje się obecnie i przestał być postrzegany jako sport elitarny dla osób z wyższych sfer, przeszedł długą drogę od starożytnego Egiptu, przez francuskie klasztory, aż do wypełnionych po brzegi kortów na Wimbledonie czy US Open.

Dzisiaj uprawianie tej dyscypliny nie wymaga specjalnych nakładów finansowych. Jednorazowe kupno rakiety, pudełka piłeczek i kilka złotych za wynajem kortu. Jak w większości dyscyplin początki może są trudne, lecz gdy opanuje się podstawy i potrafimy przebić wielokrotnie piłeczkę na drugą stronę kortu, gra staje się nie lada przyjemnością.

Idąc w tym kierunku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce (po rocznej przerwie) zorganizował kurs nauki i doskonalenia tej wspaniałej gry. W zajęciach wzięło udział 18 osób, a prowadził je doświadczony trener z uprawnieniami Międzynarodowej Organizacji Trenerskiej Professional Tennis Registry (FL,USA) – Andrzej Sienkiewicz.

Na ostatnich zajęciach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z kursu zorganizowanego w Hajnówce.

010203040506070809101112131415161718192021

Informacje i zdjęcia otrzymaliśmy od Menedżera Sportu, Janusza Ludwiczaka. Dziękujemy!

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka, Sport Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...