Tolerancja to szacunek – warsztaty dla strażników granicznych

Kierownictwo Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wzięło udział w dwudniowych warsztatach antydyskryminacyjnych, które tydzień temu odbyły się w Białowieży.

podlaski oddział straży granicznej logo

Głównym celem warsztatów było uwrażliwienie ich uczestników na problematykę związaną z prawami człowieka, podniesienie świadomości odnośnie stereotypów, zwiększenie kompetencji międzykulturowych oraz wyrobienie takich postaw, które pozwalają na zwalczanie ksenofobii.

Zajęcia prowadziły dr Katarzyna Sztop-Rutkowska z Fundacji SocLab, mjr SG Małgorzata Siwicka – psycholog i negocjator oraz ppłk SG Anna Wójcik.

Funkcjonariusze straży granicznej wykonali szereg ćwiczeń: opisywali osobowość osób polegając jedynie na zdjęciach, trenowali mechanizmy dyskryminacji, a także obejrzeli film „Niebieskoocy” obrazujący pokaz ćwiczenia przeprowadzonego przez Jane Elliot.

To była pierwsza edycja warsztatów, w której wzięło udział 8 funkcjonariuszy. Spotkania będą kontynuowane. Wszystko po to, by jak najbardziej poprawić jakość relacji z cudzoziemcami, z którymi mają do czynienia na co dzień pogranicznicy.

W planach pozostaje przeszkolenie całej kadry kierowniczej oraz funkcjonariuszy pracujących w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Źródło: Podlaski Oddziały Straży Granicznej

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...