Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym najlepsi okazali się uczniowie z Rudki.

W miniony piątek w Zespole Szkół w Augustowie odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Konkurs zorganizowany został między innymi przy współpracy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim i lokalnego samorządu.

turniej-bielsk-1

 

W zmaganiach konkursowych udział wzięli przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu powiatu. Celem przewodnim przedsięwzięcia było wpojenie dzieciom w różnym wieku zasad bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym oraz podniesienie umiejętności bezpiecznego poruszania się na jednośladach.

W związku z powyższym uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, wypełniając test wiedzy o ruchu drogowym. Komisja oceniała również umiejętności młodzieży w zakresie pierwszej pomocy. Następnym zadaniem, przed którym stanęli uczniowie, była jazda na rowerze po specjalnie do tego przygotowanym torze.

turniej-bielsk-2

 

W turnieju niepokonana okazała się młodzież z Rudki, zwyciężając w kategoriach szkół podstawowych oraz gimnazjów. Jednak wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się dużą wiedzą z zakresu ruchu drogowego. Na zakończenie uczniom najlepszych drużyn wręczono nagrody i puchary. Zwycięskie drużyny będą reprezentowały powiat bielski na eliminacjach wojewódzkich konkursu.

turniej-bielsk-3

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Powiat bielski

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...