Uczniowie SP 2 w Hajnówce o języku ojczystym wiedzą najwięcej

Uczniowie czterech hajnowskich szkół podstawowych zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego w II edycji Międzyszkolnego Turnieju Poprawnej Polszczyzny. W rywalizacji udział wzięło 16 uczniów – po 4 z każdej podstawówki w Hajnówce.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie musieli indywidualnie rozwiązać test językowy stworzony przez organizatorów konkursu. To wówczas wyłoniona została czwórka najlepszych uczniów z każdej z podstawówek. Podczas etapu międzyszkolnego do napisania był nie tylko test, ale również trzeba było się zmierzyć z 7 zadaniami.

Tytuł oraz statuetkę „Mistrza języka ojczystego” zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Hajnówce, zdobywając 204 punkty. Drugie miejsce z 195 punktami zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, III miejsce uzyskała SP 6, zdobywając 177 punktów, IV zaś – SP 3 ze 157 punktami. Uczestnicy konkursu otrzymali statuetki oraz nagrody książkowe.

Turniej „Mistrzowie języka ojczystego” zorganizowany został pod patronatem burmistrza Hajnówki, Jerzego Siraka. Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu jest Anna Giermaniuk, nauczycielka z Zespołu Szkół nr 1 w Hajnówce. Główną ideą uruchomienia konkursu ma być krzewienie kultury języka ojczystego oraz popularyzacja poprawnej polszczyzny wśród uczniów szkół podstawowych.

Źródło: Kurier Poranny

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...