Ukradli smartfona, trafili za kraty

Policjanci zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o kradzież telefonu. Młodzi mężczyźni wykorzystując nieuwagę sprzedawcy sklepu ukradli jego aparat. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a dalej ich losem zajmie się sąd.

W minioną sobotę tuż po godzinie 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim otrzymał zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego w jednym ze sklepów. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce.

Dojeżdżając tam zauważyli dwóch młodych mężczyzn odpowiadających rysopisom podanym przez zgłaszającego, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Funkcjonariusze od razu ruszyli za nimi w pościg i szybko zatrzymali 18-latków.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kilkadziesiąt minut wcześniej weszli oni do sklepu przemysłowego. Wtedy jeden z nich poprosił sprzedawcę o pokazanie drzwi, jako osoba zainteresowana ich zakupem. W tym czasie drugi ze sprawców zabrał leżący na biurku, wart 800 złotych telefon i wyszedł z łupem ze lokalu.

Młodzi bielszczanie trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariuszom udało się również odzyskać utracony aparat. Ponadto okazało się, że jeden z zatrzymanych poszukiwany jest przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. W związku z tym 18-latek został już odwieziony do aresztu śledczego.

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Bielsk Podlaski Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...