Wakacje, znów są wakacje

Ponad 150 tysięcy dzieci z województwa podlaskiego rozpoczyna dziś wakacje. Uroczyste zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw to ostatnie wydarzenia kończącego się roku szkolnego 2013/2014.

Wiele osób będzie odpoczywać nad wodą. Dlatego służby mundurowe przygotowują się do sezonu wakacyjnego. Od tego roku na plażach i dzikich kąpieliskach zaczną pojawiać się policjanci. Będą oni sprawdzać trzeźwość wszystkich użytkowników urządzeń pływających. Teraz za wypłynięcie choćby na materacu czy rowerze wodnym, będąc pod wpływem alkoholu, może zakończyć się mandatem nawet w wysokości 500 zł. Według policyjnych statystyk, w ubiegłym roku w naszym województwie utonęły 23 osoby. Dwie z nich to dzieci. Reszta – dorośli, kąpiący się przeważnie na dzikich kąpieliskach i będący pod wpływem alkoholu.

Na najbardziej obleganych kąpieliskach, będą dyżurować ratownicy WOPR. W sumie nad naszym bezpieczeństwem będzie czuwać 18 ratowników, także nad zalewem w Siemianówce.

Miejsca letniego wypoczynku zostaną skontrolowane przez służby podlaskiego sanepidu. Wszystko po to, by wakacyjny wypoczynek był jak najbardziej bezpieczny.

Źródło: Polskie Radio Białystok

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...