Warszaty z questingu: część za nami. Kolejna już w kwietniu

Przedstawiamy fotorelację z warsztatów na temat tworzenia questów zorganizowanych w Białowieży, Narwi i Siemianówce. Zajęcia odbyły się w dniach 25 – 27 marca. Podczas zajęć powstały liczne pomysły na tytuł wyprawy w poszczególnych miejscowościach. Krótki spacer dał możliwość omówienia przebiegu trasy questu i ułozenia pierwszych rymowanych zwrotek. Uczestnicy również wykonali pieczęcie do skarbu nawiązujące do tematyki questu. Efektami warsztatów są: quest „Śladami Królowej Bony w Narwi”, historyczna wyprawa po Białowieży oraz przyrodnicza trasa w pobliżu zbiornika Siemianówka. Zajęcia prowadziła Karolina Likhtarovich.

Przypomnijmy, questing jest edukacyjną grą terenową, dzięki której można odkrywać i popularyzować lokalne dziedzictwo kulturowe, historyczne i przyrodnicze.

Istotą questingu jest tworzenie nieoznakowanych w terenie tras edukacyjno-turystycznych. Ich przemierzanie możliwe jest dzięki odczytywaniu wskazówek przedstawionych za pomocą wierszowanego i rymowanego tekstu.

Realizacja warsztatów jest możliwa dzięki podpisanej w lutym umowie na realizację projektu „Questing – wyprawy odkrywców w Puszczy Białowieskiej”. To inicjatywa działań unijnych w ramach Osi 4 – LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Kolejne warsztaty już niedługo – 9 kwietnia w Czeremsze i Kleszczelach, 10 kwietnia – w Czyżach i Dubiczach Cerkiewnych.

biał-za sala

Sala w Białowieży

Sala w Narwi

Sala w Narwi

Pieczątka

Pieczątka

Siemianówka

Siemianówka

Sala w Siemianówce

Sala w Siemianówce

Siemianówka - wyjście w teren

Siemianówka – wyjście w teren

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Hajnówce

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urszuli Janiel

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Narew Tagi: , , , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...