Warsztaty w bibliotece – bohater powieści literackiej

10 maja, w sobotę, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce, w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek odbyły się kolejne warsztaty dla uczniów szkół podstawowych. Tematem spotkania był „Bohater literacki mojej ulubionej powieści”.

Pracownicy biblioteki przedstawili małym gościom prezentację multimedialną „Bohater literacki – czy znasz tę postać, czy znasz tę książkę?”. Na dużym ekranie pojawiały się kolejni bohaterowie literaccy, a zadaniem dzieci było je rozpoznać. Większość bohaterów książkowych poznawano bez wahania, ale były i trudniejsze przypadki. Dzieci wykazały się niebywałą aktywnością, a przy tym bawiły się doskonale. Opowiadały o swoich ulubionych bohaterach literackich. Bartek Jakoniuk – (laureat I miejsca powiatowych eliminacji XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, Bajki, Bajeczki”) zachwycił wszystkich piękną recytacją tekstów, a Kamil Waszkowiak śpiewem piosenek.

Dzieciom przyzwyczajone do szkolnego rytmu, miały też przerwę, która była okazją do poczęstunku. Podano napoje, soki, owoce i ciasto domowego wypieku.

Po przerwie był konkurs plastyczny „Bohater literacki mojej ulubionej książki”. Powstały piękne prace plastyczne uczniów Kółka Czytelniczego SP nr 6.

Jakub Bierski – Kot w butach.

Patrycja Downarowicz – Zagubiona w śniegu.

Bartek Jakoniuk –Kubuś Puchatek i Prosiaczek.

Jakub Karbowski – Kasia i Rokiś.

Konrad Karbowski – Bolek i Lolek.

Wiktoria Kiryluk – Czerwony Kapturek.

Weronika Lasota – Filemon i Bonifacy.

Aleks Lewczuk –Capitan America.

Anna Lewczuk – Kubuś Puchatek.

Sandra Poleszuk – Kubuś Puchatek.

Gabrysia Sołtrukowicz – Królewna Śnieżka.

Michalina Szymańska – Czerwony kapturek.

Magdalena Wasiluk – Kot w butach.

Kamil Waszkowiak –Kaczor Donald

Ola Ziuzia – Kot w butach.

Dzieciom wielkie brawa za piękne rysunki! Podziękowania od pracowników biblioteki kieruje się również do pań Grażyny Pawluczuk i Jolanty Stawasz, nauczycielek ze Szkoły Podstawowej nr 6, oraz do rodziców dzieci za fakt, że dbają o wychowanie dzieci rozwijając zainteresowania książką i biblioteką.

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Alli Gryc

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...