Warsztaty w Placówce SG w Białowieży

W dniach 13-15 października w Placówce Straży Granicznej w Białowieży odbyły się warsztaty pt: „Techniczne systemy wsparcia ochrony granicy państwowej”. Celem warsztatów była optymalizacja metod wsparcia ochrony granicy lądowej. 

Pierwszy dzień funkcjonariusze poświęcili na zapoznanie się z kamerami GSM pozwalającymi na transmisję na żywo obrazu z dowolnego punktu będącego w zasięgu stacji komórkowych BTS. Drugi dzień poświęcony był na omówienie sprzętu i rozwiązań organizacyjnych przyjętych w technicznej ochronie granicy państwowej innych państw.

Obecnie coraz to więcej państw na świecie posiada własne drony do monitoringu więc nie mogło tez zabraknąć dyskusji na temat możliwości wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych na co poświęcono kolejny dzień warsztatów.

W spotkaniu udział wzięli: Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej, Komendant  Bieszczadzkiego, Nadbużańskiego, Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, naczelnicy wydziałów granicznych i łączności i informatyki  z tych oddziałów oraz  Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. 

bialowieza-warsztaty-sg

źródło Podlaski Oddział Straży Granicznej

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...