Warto korzystać z zasobów IBUK Libra

Ibuk.pl jest polską biblioteką cyfrową i wypożyczalną e-booków, umożliwiającą korzystanie z książek w formatach elektronicznych za pośrednictwem Internetu. Oferta IBUK skierowana jest do użytkowników komputerów oraz urządzeń mobilnych. Obecnie stanowi największą w Polsce wypożyczalnię publikacji akademickich, książek naukowych, czasopism branżowych oraz książek z różnych dziedzin wiedzy.

Aktualnie w katalogu IBUK znajduje się blisko 50 tysięcy tytułów, z czego ponad 7 tysięcy można wypożyczyć elektronicznie. W postaci e-booków na platformie znajduje się m.in. cała oferta Wydawnictwa Naukowego PWN. Oprócz książek naukowych i publikacji akademickich, wypożyczyć można również pozycje literatury piękniej, literatury faktu, atlasy, przewodniki i poradniki. Część z nich to publikacje darmowe. Dostęp do książek uzyskuje się poprzez zalogowanie na indywidualne konto i wniesienie odpowiedniej opłaty abonamentowej, która umożliwia czasowy dostęp do książek.

IBUK Libra jest specjalną usługą przeznaczoną dla bibliotek publicznych, firm i instytucji. Z udostępnionych zasobów korzystać można nie tylko na komputerach znajdujących się w bibliotece, ale także na mobilnych urządzeniach w domu. Do domowego korzystania z konta IBUK Libra potrzebny jest jednak specjalny, unikatowy kod PIN. Można go otrzymać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce. Podczas kolejnych wejść rejestracja nie jest już wymagana, wystarczy zalogować się do własnego konta. Rejestrację do IBUK Libra prowadzą Maria Kuryło, Ewa Litwiniec i Paulina Młodzianowska, pracownice Wypożyczalni dla Dorosłych.

Podczas Tygodnia Bibliotek w hajnowskiej bibliotece świętowano swoisty jubileusz. PIN z numerem 100 otrzymał Łukasz Stelmaszuk, rejestrując się właśnie jako setny użytkownik platformy. Z tej okazji czytelnik uhonorowany został okolicznościowym dyplomem oraz książką „Hajnówka w starej fotografii”.

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

W imieniu pracowników hajnowskiej biblioteki, zapraszamy do korzystania z tej ciekawej formy dostępu do zbiorów cyfrowych.

Informacje otrzymaliśmy od Alli Gryc

Zdjęcia: Paulina Młodzianowska

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...