Promocja Książki Dolina

13 marca 2015 - 17:00

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce oraz Biała Wieża zapraszają na promocję książkiBogdana Dudko”Dolina. Znad Narwi i Świsłoczy”
dolina-dudko3

Bogdan Dudko – animator kultury, dziennikarz, poeta. Urodzony w 1968 roku w Białymstoku. Dzieciństwo spędził w Cisówce. Studiował filologię polską. Dziennikarz radiowy (Polskie Radio Białystok) i telewizyjny (TVP Oddział w Białymstoku), autor reportaży o tematyce kulturalnej i dotyczących mniejszości narodowych. Przez 20 lat był redaktorem naczelnym i animatorem Pisma Literacko-Artystycznego „Kartki”. Redaktor ponad 40 książek wydanych w serii Biblioteki „Kartek”. Laureat kilku konkursów literackich, m. in. I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Debiut, organizowanym przez tygodnik „Niwa”. Otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku i Marszałka Województwa Podlaskiego za upowszechnianie kultury i promowanie literatury współczesnej.
Wydał tomik „40 i 4 wiersze o miłości” (2008), „Dolina. Znad Narwi i Świsłoczy” (2014) i książeczkę dla dzieci „Wilczek Milczek” (2014)

Miejsce wydarzenia: Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce, ul. 3 Maja 42, Hajnówka
Data wydarzenia: 13 marzec 2015