Wyniki egzaminu maturalnego

27 czerwca na portalu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawiła się informacja o wynikach egzaminu maturalnego.

W skali Polski egzamin dojrzałości z powodzeniem przeszło 71 % absolwentów szkół średnich. 19 % nie zdało 1 przedmiotu obowiązkowego, a 10 % osób nie zdało więcej niż jednego przedmiotu.

Skala procentowa w województwie podlaskim lekko przekracza średnią krajową. U nas 73 % abiturientów zdało maturę, 18 % zdających czeka egzamin w sierpniu.

DSC00141

W skali kraju 94 % zdających pomyślnie napisało arkusze z języka polskiego. Z matematyką było już gorzej – próg zdawalności to 75 %. Z językiem angielskim poradziło sobie 92 % maturzystów. 100 % przystępujących do egzaminów poradziło sobie z językami mniejszości narodowej, w tym z językiem białoruskim.

Przyszłorocznych maturzystów czekają zmiany. Od przyszłego roku obowiązkiem będzie przystąpienie do matury z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Pojawi się też nowa formuła części ustnej egzaminu z języka polskiego. Absolwent szkoły średniej będzie losował zadanie (polecenie i tekst lub ikonografię) i będzie musiał stworzyć wypowiedź. Do tego dojdzie jeszcze uczestnictwo w rozmowie z egzaminującymi. W arkuszach maturalnych ma też pojawić się więcej zadań sprawdzających umiejętności złożone takie jak analizowanie, stawianie hipotez, ich weryfikację, wyciąganie wniosków czy krytyczną analizę tekstu.

Źródło: portal Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...