Wyniki eliminacji rejonowych XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenka Białoruska 2014

16 lutego w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania rejonowego etapu XXI Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka Białoruska” 2014.

muzyka nuty

Poniżej przedstawiamy listę laureatów i wyróżnionych w przesłuchaniach. Wszyscy niżej wymienieni zaprezentują swoje umiejętności wokalne podczas centralnego etapu Festiwalu, 23 lutego w Filharmonii Białostockiej.

PIOSENKA FOLKLORYSTYCZNA AUTENTYCZNA
Soliści:
III miejsce: Katarzyna Tichoniuk ze Zbucza
wyróżnienie: Irena Nesteruk z Kuraszewa
Zinaida Pacewicz z Narewki

Duety, tercety, kwartety:
wyróżnienie: „Duet Mania i Wania” z Siemianówki
duet: Olga i Luba Masajło z Gorodziska

Zespoły wokalne:
I miejsce: zespół „Podlasianki” z Gorodziska

PIOSENKA FOLKLORYSTYCZNA OPRACOWANA
Soliści:
I miejsce: Maria Dmitruk z Łosinki

Duety, tercety, kwartety:
III miejsce: trio z Zespołu Emerytów i Rencistów z Czyż
wyróżnienie: kwartet męski „Cegiełki” z Lewkowa Starego
duet: Wiera Bołtromiuk, Irena Borowik ze Zbucza

Zespoły wokalne:
II miejsce: zespół „Ruczajok” z Białowieży
III miejsce: zespół „Narewczanki” z Narewki
wyróżnienie: zespół „Zbuczanki” ze Zbucza
grupa żeńska zespołu „Czyżowianie” z Czyż
Zespół Emerytów i Rencistów z Czyż

Zespoły estradowe:
I miejsce: Studio Piosenki HDK z Hajnowskiego Domu Kultury

Chóry:
III miejsce: chór „Cegiełki” z Lewkowa Starego

PIOSENKA WSPÓŁCZESNA
– Soliści:
I miejsce: Renata Tuszyńska z HDK w Hajnówce
II miejsce: Daria Markiewicz z Hajnówki
Mariola Monach z HDK w Hajnówce
Julita Wawreszuk z HDK w Hajnówce
III miejsce: Julita Kiczkajło z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hajnówce
Marlena Biegluk z HDK w Hajnówce
Adriana Prusinowska z HDK w Hajnówce

Duety, tercety, kwartety:
I miejsce: duet: Julita Wawreszuk, Renata Tuszyńska z HDK w Hajnówce
II miejsce: duet: Marta Adamiuk, Daria Markiewicz z HDK w Hajnówce
III miejsce: duet: Ilona Fiedoruk, Dominika Juszkiewicz z LO z DNJB w Hajnówce
wyróżnienie: grupa męska zespołu „Czyżowianie” z Czyż

Zespoły wokalne:
II miejsce: zespół „Zniczka” z LO z DNJB w Hajnówce
zespół „Harmoń” z Łosinki
III miejsce: zespół „Żawaranki” z Mochnatego
Zespół „Czyżowianie” z Czyż

Zespoły wokalno- instrumentalne:
I miejsce: zespół „Art-Pronar” z Narwi

Zespoły estradowe:
wyróżnienie: zespół „Perła” z Narwi

Chóry:
II miejsce: chór „Echo Puszczy” z Hajnówki
III miejsce: grupa żeńska chóru „Echo Puszczy” z Hajnówki

Źródło: Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne / facebook

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...