Wypoczynek nad wodą. Rozważnie i z głową

Utrzymujące się od dłuższego czasu wysokie temperatury powietrza, sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Decydując się na aktywny wypoczynek nad zbiornikiem wodnym, nie wolno zapominać o rozwadze i ostrożności.

jezioro freepik

Żniwo tegorocznych kąpieli jest zatrważające. Dotychczas w regionie utonęło już 20 osób. Dlatego wojewoda podlaski, Maciej Żywno, wspólnie z zastępcą Wojewódzkiego Komendanta Policji, Adamem Petelskim, zaapelowali o ostrożny wypoczynek nad wodą.

Najczęstszą przyczyną nieszczęśliwych wypadków na wodzie, w tym utonięć, pozostają alkohol, brawura i brak wyobraźni. To właśnie podczas spożywania alkoholu, zanika rozsądek, a bez niego lepiej nie wchodzić do wody.

Prezes Białostockiego WORP-u, Wiesław Choroszucha, podczas briefingu prasowego na plaży w Wasilkowie mówił też o zagrożeniach, jakie niesie za sobą kąpiel w dzikich kąpieliskach.

Wysoka temperatura powietrza zmusza również do szczególnej uwagi poświęconej zdrowiu. Pamiętajmy, że bezpieczniejsze dla naszej skóry jest przebywanie w miejscach zacienionych. Należy również pamiętać, by w godzinach południowych nie przebywać na pełnym słońcu. Upały to także konieczność noszenia nakrycia głowy, używania kremu z filtrem czy zaopatrzenia się w okulary przeciwsłoneczne. Nie zapominajmy także o piciu wody – najlepiej w jak największych ilościach. Przebywanie na słońcu w godzinach południowych nie jest również wskazane dla osób starszych, małych dzieci czy osób chorujących na serce lub mających problemy z krążeniem.

Na zapewnienie bezpieczeństwa na wodach województwa podlaskiego w tym roku przeznaczono kwotę blisko 350 tysięcy złotych. Najcenniejsza jednak pozostaje mądrość i świadomość ludzi.

Źródło: Wrota Podlasia

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Kleszczele, Narew, Narewka Tagi: 

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...