Wyrok sądu w Hajnówce: przepadek krów i zakaz hodowli zwierząt

Środa nie była najszczęśliwszym dniem dla rolnika z gminy Narew. Sąd w Hajnówce w ramach środka karnego zakazał mu prowadzenia działalności rolniczej w zakresie hodowli zwierząt gospodarskich przez 5 lat oraz orzekł przepadek krów, które rolnik jeszcze miał.

Historia rolnika dotyczy pierwszego kwartału roku 2013 kiedy rolnik posiadał ponad 50 krów i  zdaniem sądu nie dbał o nie. Służba weterynaryjna podczas kontroli stwierdziła, że zwierzęta nie mają paszy,  są wychudzone, zaniedbane nie mają wody i głodują. Kontrola stwierdziła także, że rolnik nie sprzątał w oborze a wysokość ściółki miała jeden metr przy czym krowy do sufitu miały tylko kilkadziesiąt centymetrów. Podczas kontroli przeprowadzonej na posesji rolnika znaleziono 5 padłych z głodu krów a kolejne 14 było zakopanych.

Rolnikowi zarzucono, że od stycznia do marca 2013 roku utrzymywał zwierzęta „w stanie rażącego zaniedbania, pozostawiając je bez odpowiedniego pokarmu w dostatecznej dla organizmu ilości przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby właściwe dla gatunku oraz nie zadbał o udzielenie im pomocy weterynaryjnej, w wyniku czego doprowadził 19 sztuk bydła do śmierci”.

Wyrok nie jest prawomocny.

Hajnowka-Sad

źródło: radio.bialystok.pl

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Hajnówka, Narew Tagi: ,

Udostępnij Wiadomość

Ostatnie wiadomości

Loading Facebook Comments ...