Wysoka lokata Technikum Leśnego w Białowieży

Mamy powody do dumy. Według najnowszego Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych  organizowanego przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy” Technikum Leśne w Białowieży zajęło 33 miejsce w kraju. W zestawieniu znalazło się 300 placówek. Najlepszym technikum w Polsce jest Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2014

źródło: mmwloclawek

Dwie placówki z naszego województwa zajęły wysokie lokaty. 19 miejsce w kraju przypadło Technikum Elektrycznemu w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku. 33 lokatę zajęło Technikum  Leśne w Białowieży. Jest to drugie miejsce w naszym województwie. Sukces cieszy tym bardziej, że w roku 2013 białowieskie technikum zajmowało 168 miejsce w kraju i 8 w województwie podlaskim.

Ranking opublikowany przez „Perspektywy” jest ważnym wyznacznikiem funkcjonowania danej szkoły. Opracowany na podstawie wyników egzaminów zawodowych i maturalnych a także osiągnięć olimpijczyków, może stanowić wskazówkę dla gimnazjalistów stojących przed wyborem szkoły i kierunkiem dalszej edukacji.

Zdaniem Anny Kulbackiej, dyrektor Technikum Leśnego w Białowieży, wysoka pozycja w rankingu to także doskonała forma promocji placówki, świadcząca o wysokim poziomie nauczania.

Warto dodać, że szkoła otrzymała tytuł Złotej Szkoły 2014. Zajęła również 1 miejsce w rankingu spośród szkół leśnych. W województwie podlaskim funkcjonuje ponad 300 placówek ponadgimnazjalnych.

Źródło: współczesna

mechanik samochodowy Hajnówka

Forum Hajnówka - Dołącz do dyskusji o tym artykule

Region: Białowieża Tagi: , ,

Udostępnij Wiadomość

Podobne posty

Loading Facebook Comments ...